Indianka - portret

Fotograficzne podsumowanie 2019 r.

Z końcem roku przychodzi czas refleksji nad tym, co minione. Nie ma to na celu dołowanie się z powodu niezrobienia czegoś, a radość z osiągnięć i tego, w jakim miejscu jestem teraz. Wybranie najlepszych zdjęć z przełomowego dla mnie roku 2019 było swoistą analizą, jak bardzo się rozwinęłam, określeniem siebie w stylu fotografowania i sprawdzenia, w jaki sposób postrzegam swoje zdjęcia.
Wybór był trudny, chociażby dlatego, że moje postrzeganie jest emocjonalne. Z wszystkimi osobami, które przyszło mi fotografować, nawiązałam nić porozumienia. Są dla mnie ważni, bez nich nie byłoby mnie tu, nie robiłam tego, co robić uwielbiam. Ich zaufanie pozwoliło mi istnieć jako fotograf. Dlatego, wybierając zdjęcia, spoglądałam na znajome twarze i… dodawałam do ulubionych. Z przeszło 24 tys. zdjęć, jakie oddałam w tym roku, postanowiłam wybrać 20, które prezentuję poniżej. Ich kolejność nie ma żadnego znaczenia, bo wybranie tego jednego ulubionego na dzisiaj jest dla mnie niemożliwe. Teraz zostało tylko spisać plany na nowy rok i zacząć je realizować!
Dziękuje wszystkim za wsparcie, cierpliwość i zaufanie! W szczególności należą się podziękowania mojemu mężowi, bez którego to wszystko by nie istniało. :*